Haber

Afyonkarahisar’da sektör buluşmaları yapılacak

Afyonkarahisar’da valilik başkanlığında daire toplantılarının yapılacağı bildirildi.

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kentin ekonomik değer taşıyan marka şubeleri için proje hazırlandığı belirtildi.

Açıklamada, proje kapsamında bölüm temsilcileri alanında uzman akademisyenlerden oluşan istişare konseyi liderliğinde bölüm toplantılarının yapılacağı belirtildi.

Arama konferansı yöntemiyle düzenlenmesi planlanan toplantılarda Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Afyonkarahisar Şubesinden deneyimli ve uzman akademisyenler bir araya gelecek. . gelecek.”

Açıklamada, yerel paydaşların ve üreticilerin bilgi altyapısının güçlendirilmesi, ilgili bölümlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, alanda çalışmak isteyen akademisyenler ve kamu kurumları için yol haritası oluşturulmasının amaçlandığı belirtildi.

Öte yandan sektörel analiz ve raporların hazırlanması, yerli ve milli politikalar üretilmesi için planlanan toplantının şubat ayında yapılacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu