Haber

Altaylı’dan İnce’ye: Bahse girdiğimiz takım helal

Ülke Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçimlere 3 gün kala adaylıktan çekildiğini açıklamasının ardından İnce ile tartışan gazeteci Fatih Altaylı’dan yorum geldi.

Altaylı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Muharrem, iddiaya girdiğimiz takım elbiseyi almayabilirsin. Hayırlı olsun. Sen istesen de ben alırım.”

Ne oldu?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı da katıldığı her programda oy oranına göre oy kaybettiğini iddia ettiği Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile tartıştığını da yazdı.

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyleydi:

“Muharrem İnce’nin Babala TV’de Oğuzhan Uğur yönetmenliğinde katıldığı programın İnce’nin oy kaybetmesine neden olduğunu ve İnce’nin her çıkışında biraz daha gerilediğini yazınca Muharrem hemen aradı. Oylarının geleceğinden o kadar emindi ki. Son derece iyi performans gösterdiği için gösteri yayınlandıktan sonra yükselin.

Aradığında Rize’deydi. Sokaklardan fotoğraflar gönderip ‘Erdoğan’ın memleketine olan bu ilgiyi başka kim görebilir’ dedi. Daha sonra geçtiği Trabzon’da da aynı ilginin devam ettiğini anlatan başka fotoğraflar gönderdi. Bir özgüven patlaması yaşıyordu. 7 saatlik yayını milyonlar izleyecek ve hiç de yazıldığı gibi olmadığını herkes görecek” dedi. Sonra televizyonda konuştuğumuz bahsi almayı teklif etti. Kaza yaparsam 2-3 puan alırım. Kaza yapmadıysam 10, 15 hatta 20′ dedi. Fikrimi sordu.

Ben de 8 veya daha fazla maç başarı olur ama bu onu kurtarmaz dedim. ‘Çok oy alacağıma bahse girerim’ dedi. ‘Onlar 17 parti, 11 büyükşehir, Halk TV, Krt, Tele 1. Yalnızım’ dedi. Rakip olarak AK Parti’yi değil CHP’yi açıkça gördü. Ona ikinci tura kalmanın imkansız olduğunu söyledim. Bunun farkındaydı. ‘Ben öyle demiyorum’ dedi. Takım elbise tartışmasına girdik.” (HABER MERKEZİ)

haber-merzifon.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu