Haber

CHP ve DEVA’nın isimleri birbirine girdi: Bu çılgınlık, görevini yapamıyor!

Skandal açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sosyal medya platformu Twitter’da sığınmacılar hakkında yanlış bilgi ve iddialar paylaşması 7’li koalisyonda çatlaklara neden oldu.

“BU NAZİ BAŞKANININ YERİ YA AKIL HASTANESİ YA DA CEZAEVİ”

CHP listelerinden seçilen DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Özcan’ın sığınmacılar hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek suç işlediğini belirterek çok ağır sözler söyledi.

Yeneroğlu, Tanju Özcan’ın tweetinin ekran görüntüsünü sosyal medya hesabından ilk olarak paylaştı. “Sığınmacılar ve düzensiz göç konusu sağlam politikalarla yönetilmelidir. Gerek akıl hastanesinde gerekse cezaevinde asılsız verilerle akıl almaz iddialarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek suçlar işleyen bu Nazi başının asla kabul edilemez. , ve bir kamu görevini yerine getirmek!”sözlerini kullandı.

“BU KİŞİ DELİ İSE HAREKET ETMEZ”

Özcan’ın yanıltıcı bilgiler yaydığına değinen Yeneroğlu, Özcan’a yönelik ağır suçlamalarını sürdürdü. “Bu kişi deliyse zaten askerlik yapamaz. Eğer deli taklidi yapıyorsa bu suç işliyor demektir.”formatında yazılmıştır.

“SORuşturma Açılıp Görevden Kaldırılmalı”

Son olarak Yeneroğlu, Özcan’ın soruşturulması ve görevden alınması gerektiğini şu şekilde ifade etti:

“Her koşulda TCK 216’dan soruşturma başlatılmalı ve derhal görevden alınmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu