Haber

CHP’den bomba iddia: Kılıçdaroğlu suikastını duyuyoruz

Hafta başında yapılan 6’lı Masa toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayı olarak adı kamuoyuyla paylaşılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast tezleri bulunduğu iddia edildi.

Konuyla ilgili konuk olduğu programda değerlendirmelerde bulunan CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, suikast tezleriyle ilgili olarak, “Hem bize hem de Cumhurbaşkanı’na karşı bu duyguları taşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleşmeye başlayınca bu durum değişir mi bilemiyoruz. Zırhlı aracını da gönderdiler, Cumhurbaşkanımız kabul etmedi. Normal resmi aracını kullanıyor” dedi.

Özel, açıklamasının devamında, “Bu tehditler, seçimi bir sindirme ortamına dönüştürmeyi amaçlıyor” dedi ve şöyle devam etti: “Ama beyhude mi… Tehdit iddialarının Cumhurbaşkanı’na iletilmesinden 3 ay sonra, üzerine ateş açıldı. Artvin Şavşat’ta konvoyumuz, askerimiz şehit oldu.Bir korumamız da şehit oldu.Gözünü kaybetti.1.5 kilometre ileride durdurulan minibüste belki 500 kişiyi öldürecek kadar patlayıcı vardı.Güvenlik güçlerinin de bilgileri var. Aldığımız istihbarata sahip olmamaları mümkün değil.”

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu