Teknoloji

Elon Musk, xAI Şirketinin ChatGPT Rakip Yapay Zeka Modeli ‘Grok’un İlk Görüntülerini Paylaştı

Yapay zeka Araçlar her geçen gün hayatımıza daha fazla uyum sağlarken yenilerini de sıklıkla görüyoruz. Görsel üretim, sohbet, yardım, zaman yönetimi, bilim ve daha birçok konuda bize kolaylık sağlayan bu araçlar artık yeni ve aralarındaki rekabet oldukça sıkı. Bu yüzden şirketler mümkün olan en kısa süredeBu işe dahil olmak istiyor.

Elon Musk da bu alana yoğun yatırım yapan isimlerden biri. Uzun zamandır yapay zekayı X platformuna entegre etmek isteyen Musk, xAI’leronun ilk işi Grok’un belirli bir kümenin erişime açılacağını duyurdu. Bugün yapay zekadan ilk görüntüleri görme fırsatı bulduk.

X’ten (Twitter) gerçek zamanlı bilgilere erişebilir.

SohbetGPT Benzer bir arayüze sahip olduğunu görebildiğimiz Grok, Musk’ın söylediklerine ve paylaşılan ekran görüntülerine bakılırsa cevaplarında mizahi bir dil kullanıyor. Örneğin yukarıdaki paylaşımda Grok’a kokainin tanımı soruldu. Grok, cevabında şunları söyledi: kendini havaya uçurma ve yakalanmamaya çalışGibi tekliflerde bulundu.

Başka bir gönderide FTX’in kurucusu Sam Bankman-Kızartılmış Kendisiyle ilgili yeni bir haber olup olmadığı soruluyor. Grok ise SBF ile ilgili yeni gelişmeleri son derece taraflı ve referanslı bir şekilde aktarıyor. Bunu okuduğunuzda biriyle birlikte olduğunuzu hissediyorsunuz. sanki dedikodu yapıyormuşsun gibihissediyorsun.

Grok erken betadan çıkar çıkmaz, tüm X Premium+ üyeleri için erişilebilir olacaktır. Platforma gerçek zamanlı erişime sahip olması nedeniyle diğer dil modellerini geride bırakan Grok, kesinlikle Musk’ın liderlik tarzını yansıtıyor. Yeni yapay zeka aracı hakkındaki fikirleriniz neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu