Haber

Kocaeli’de Sıcak Hava Balıkçıları Etkilemedi

Kocaeli’de etkili olan sıcak hava balık tezgahlarını da etkilemedi. Müşterilerinin hiç azalmadığını söyleyen balıkçılar, vatandaşların yaz döneminde ızgara yapmak için büyük balıkları tercih ettiğini belirtti.

Kocaeli’de balık tezgahlarının çeşitliliği öne çıkıyor. Birbirinden lezzetli ve taze balıklar her gün tezgahlarda yerini alırken, vatandaşlar en çok çipura, levrek ve sardalyeyi tercih ediyor. İstavritin kilosu 150 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bulduğu tezgahlarda, sardalya 150, turna 180, mercan 150 ve levrek 120 ile 300 TL arasında değişen fiyatlarla sergileniyor.

Her gün taze balık satan balıkçılar, sıcak havaya rağmen müşteri sayısının azalmadığını, vatandaşların ızgara üretimi için çoğunlukla balığı tercih ettiğini söyledi.

Balıkçı Ahmet Tartar, büyük teknelerde av yasağının devam ettiğine işaret ederek, “Hamsi, istavrit var. Çipura ve levrek balık avlanıyor. Şu anda Karadeniz’de küçük tekneler çalışıyor. Batı Karadeniz’den her yerde balık var. Denizden Sinop’a. Mesgit, Tekir, barbun. Geleceğimizde bir azalma yok” dedi. – KOCAELİ

haber-altinyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu