Haber

Manisa’dan deprem bölgesine sıcak yemek dağıtımına devam

MANİSA (İGFA) –Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede 10 ilde yaşanan yıkımın yaraları sarmaya çalışıyor.

Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri, AFAD’ın yönlendirmesiyle enkaz altında kalan canları kurtarmak için çalışmalarını sürdürürken; Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri sıcak yemek dağıtımına devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Gökhan Aslan da eşlik ettiği yemek dağıtım faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Aslan, “Deprem bölgesinde Kızılay ile koordineli çalışarak Oniki Şubat ilçesi Kavlaklı Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gıda toplama merkezi için kullanılan fabrika deposunda konuşlandık. Gerekli temizlik faaliyetlerini yaparak düzeni oluşturduk. Ekiplerimiz Oniki Şubat ilçesinde asker, kurum çalışanları ve gönüllülere çorba ikram ederken; Öğle ve akşam binlerce kişiye sıcak yemek dağıtıyoruz. Ayrıca Dulkadiroğlu ilçesi Hukuk Mahallesi ve Eyüp Sultan Mahallesi’ndeki çadır alanında vatandaşlara birebir formda yemek dağıtıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda deprem bölgesinde yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kızılay’ın verdiği yere göre faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

haber-sogutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu