Haber

Nevşehir Belediyesi’nden Çocuklara Bayram Hediyesi

Nevşehir Belediyesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Çocuk Şenliği programında Nevşehirli çocuklar doyasıya eğlendi.

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehirli çocuklar için muhteşem bir ‘Çocuk Bayramı’ düzenledi. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen şölen, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sabah saat 10.00’da başlayan şenlikte, Kültür Sanat Merkezi’nin bahçesine çocuklar için oyun parkları yerleştirildi. Tırmanma Duvarı, Büyük Kaydırak, Rodeo, Dart, Timsah Oyun Parkı’nın bulunduğu alanda çocuklar da 10D Taşınabilir Sinema keyfi yaptı. Ödüllü yarışların da düzenlendiği şenlikte Nevşehir Belediyesi tarafından çocuklara ikramlarda bulunulurken, çeşitli ikramlar da dağıtıldı.

Etkinlik kapsamında “Mini Mini Kuş Müzikali” ve “Hacivat Karagöz” tiyatro gösterisi de sahnelendi.

Şenlikte çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, çocukların bayramını kutlayarak çeşitli ikramlarda bulundu. Minik Minik Kuş Müzikali’ni çocuklarla birlikte izleyen Savran, çocuklar ve aileleriyle fotoğraf çektirerek sohbet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

avanoshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu