Haber

Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Erbakan, İlçe Başkanları Toplantısında konuştu

Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden adaylığına ilişkin kararına herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, “O kararı beklememiz ve bu tartışmayı uzatmamamız gerekiyor.” söz konusu.

Erbakan, partisinin bir otelde düzenlenen ilçe başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, partilerinin bugüne kadar “doğru doğru, yanlış yanlış” şeklinde bir siyaset izlediğini, bu anlayışın merhum genel başkanından miras olduğunu söyledi. Necmettin Erbakan.

Yargıtay’ın açıkladığı rakamlara göre son 7 ayda oransal olarak en hızlı büyüyen partinin yine Refah Partisi olduğunu söyleyen Erbakan, havası ve parası bol olan birçok siyasi partiyi geride bıraktıklarını söyledi.

Erbakan, Türkiye genelinde birçok partinin İstanbul’un bir yakasında sadece Adana’da üye kaydettiğini vurgulayarak, “Onların yaptığı büyük kongrelere katılanların 20-30 katı kişinin katılımıyla büyük kongreler yapıyoruz. Genel Müdürlüğümüzün Aralık ayında 1600 denek ile yaptığı ankette yüzde 8, “Bu, barajda bir sıkıntı olmadığını gösteren bir gerçek. Bu bizim için yeterli değil. Bu yüzde 8-9’ları yüzde 20’lerin üzerine çıkarmak için seçime kadar koşmaya devam edeceğiz.”

Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı tartışmasının çok ileri gittiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Herkes kendi gücüne odaklanmalı ve kim aday olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanı da olsa bu seçimi biz kazanacağız anlayışıyla çalışmalı ve çalışmaya devam etmelidir. Millet İttifakı olarak hiçbir sorunumuz yok.”

Fatih Erbakan, Taksim’e cami yapılmasından, askeri vesayet altında başörtüsü yasağının kaldırılmasından ve inanç özgürlüğündeki büyük gelişmeden memnun olduklarını belirterek, yapanları tebrik ettiklerini belirtti.

Milli Görüş’ün sadece bunlardan ibaret olmadığını ifade eden Erbakan, “Milli Vizyon inanç özgürlüğü kadar paylaşımda adalet, yargı ve yönetimde adalet demektir. Maalesef bu üç noktada Milli Görüş’e uygun bir hareket görmüyoruz. Mevcut iktidarın 20 yıllık uygulaması, paylaşımda, yargıda ve yönetimde adalet, “Taksim’e başörtüsü, Kuran kursu, imam hatip, cami yapmak yasak olduktan sonra bitmiyor. Biz de bu noktada duruşumuzu aynen koruyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu