Haber

Samsun’un ilçelerinden depremzedeler için yardım seferberliği

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Samsun’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor.

Kavak Kaymakamı Faruk Atar, Kahramanmaraş’ta “Yüzyılın Felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen bölgeye Kavak ilçesinden yardımların devam ettiğini bildirdi.

Kaymakam Atar’ın yanı sıra kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, şirket ve şahıslar başta olmak üzere iş makinaları, kaplar, temel gıda, yorgan, battaniye, hijyen kutuları, bebek bezi, mama, oyuncak, sıcak yemek, ekmek, kefen personeli . Kalorifer, akaryakıt gibi temel ihtiyaçların 20 tır, 3 minibüs ve 1 TIR ile bölgeye gönderildiğini söyledi.

Salpazarı ilçesinde depremzedelerin ihtiyaçları belediye ekiplerince karşılanıyor.

Samsun’un Salipazarı ilçesinde Belediye Başkanı Akgül, deprem sonrası ilçeye gelen depremzedeleri ziyaret etti.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından ilçeye gelen Akgül, burada yakınlarının yanına yerleşen depremzedeleri evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Akgül, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’nin depremzedeler için tek yürek olduğunu söyledi.

Yaraların sarılması için devlet ve milletin iş birliği ile gerekenin yapılacağını ifade eden Akgül, “Kriz merkezinde görev yapan arkadaşlarımız ilçemize yerleştirdiğimiz aileleri düzenli olarak ziyaret ederek ihtiyaçlarını sıralıyor ve görüşüyorlar. Bundan sonra da depremzedelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu