Haber

Son Dakika: Sözleşmeli öğretim üyesi alımı teklifi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Yükseköğretim Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

SÖZLEŞMELİ AKADEMİK ÇALIŞAN EKİBİ

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Veterinerlik alanlarında uzmanlık eğitimi yapanlar ile bu eğitimi tamamlayanlar dışında kabul edilen unsurlara göre; Tezli yüksek lisans veya doktora, sanatta yeterlik eğitimine devam eden veya bu eğitimi tamamlayan araştırma görevlileri, 6 ay içinde talep etmeleri halinde bulundukları üniversite tarafından araştırma görevlisi kadrosuna atanırlar. Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren.

MİLLİ İSTİHBARAT AKADEMİSİ KURULACAK

Vakıf yükseköğretim kurumları, öğrenci gelirlerinin yüzde ikisini her yıl kendi adlarına açılan hesaba yatırma yükümlülüğünü banka teminat mektubu ile yerine getirebilecek.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) bünyesinde bazı üniversitelerin isimlerinin değiştirilmesini de içeren önerge uyarınca; İstihbarat ve milli güvenlik alanlarında lisansüstü eğitim, bilimsel araştırma ve yayın yapmak üzere Milli İstihbarat Akademisi adı altında bir yükseköğretim kurumu kurulacak.

DİSİPLİN SUÇLARI YİNE VERİLDİ

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin denetimini ve etkin ve verimli yönetimini de içeren önergede, yükseköğretim kurumlarındaki disiplin cezaları ile disiplin cezasını gerektiren disiplin hataları da ayrıntılı bir şekilde düzenleniyor.

haber-sahinbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu