Haber

Hatay’da Torbalı Belediyesi çalışanları

Geçtiğimiz gün afet bölgesine gitmek için yola çıkan Torbalı Belediyesi gönüllüleri bölgeye ulaştı. Torbalı ekibi bölgede hem arama kurtarma çalışmaları yürütecek hem de afetzedelere yardım edecek.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olmak üzere toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için seferber oldu. Depremin ilk saatlerinden itibaren kriz masası kuran Torbalı Belediyesi, Kaymakamlık, Büyükşehir Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarla koordineli olarak seferberlik ilan etti. Zelzele bölgesine bugüne kadar 8 tır ve 3 kamyonet gönderen Torbalı Belediyesi, arama kurtarma ekiplerine destek için gönüllü çalışanlarını da Hatay’a gönderdi.

TORBALI GRUP SAHADA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Çoğunluğu eğitimli belediye çalışanlarından oluşan ve gönüllülerden oluşan grup dün bölgeye ulaştı. Torbalı ekibi, 20 saatlik uzun bir yolculuğun ardından hem arama kurtarma çalışmaları yapmak hem de afetzedelere yardım etmek için bölgeye ulaştı. Torbalı Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “ Torbalı halkının dualarıyla afet bölgesine uğurladığımız ekibimiz sağ salim görev yapacakları bölgeye ulaştı. Takımımıza Hatay’daki görevinde başarılar diliyor, güzel haberler bekliyoruz. (Afet bölgesinde yakını olanlar için whatsapp bildirim hattımız 0530 728 3692)” ibaresine yer verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkarpuzlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu