Haber

Küçük Zeliha, depremzedeler için pazar tezgahlarından meyve ve sebze topladı.

ISPARTA’nın Eğirdir ilçesinde ailesi pazarcı olan 11 yaşındaki Zeliha Peköz, depremzedeler için yardım toplamak üzere mahalle pazarındaki tezgahları tek tek gezdi. Tezgahtan ‘deprem mağdurları zarar görür’ diyerek ürünlerden poşetleri kendisi dolduran Zeliha, topladığı sebze ve meyvelerle dolu poşetleri yardım merkezine teslim etti. Zeliha Peköz, “Depremzedeler için meyve sebze getirdim. Pazarcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Eğirdir’in ilçesinde bulunan Zeliha Peköz, babası Yavuz Peköz ve annesi Gülsüm Peköz’ün pazarladığı ilçe pazarında, ilçeye gelen yaklaşık 500 depremzede için esnaftan bağış toplama kararı aldı. Anne ve babası pazarda çalışırken Zeliha, tezgahları dolaşarak depremzedeler için esnaftan yardım istedi. Esnafın verdiklerinin yanı sıra, ‘Belki depremzedelerin canı portakal çeker’ diyen Zeliha’nın çabasını gören ve eserlerle poşetleri dolduran pazar esnafı teşekkür etti.

YARDIM MERKEZİNE VERİLEN ÇANTALAR Akşama kadar tezgahlardan çuvallarla sebze ve meyve toplayan Zeliha Peköz, ürünleri Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi ile Eğirdir Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği yardım çadırına götürerek vatandaşlara verdi. Yetkililer. Zeliha’nın dokunaklı çabasını öğrenen Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, kendisi ile sohbet ederek tebrik etti. Sebzeleri teslim etti. Onları kaydettik. Kendisine çok teşekkür ederiz. Bugün gerçekten arı gibi çalıştı. “

Isparta Şehit Atilla Şener Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Zeliha Peköz, beyin sarsıntısının kendisini çok üzdüğünü söyledi. Depremzedelere destek için pazar esnafından meyve sebze toplama kararı aldığını belirten Peköz, “Depremzedeler için meyve sebze getirdim. Pazarcılara teşekkür ediyorum. Gönüllerinden kopan meyve sebzeyi bağışladılar. depremzedelere.Pazartesi günü babam deprem var dedi ilk başta inanmadım ama bütün kanallarda çıktı.Salı günü babam ve kuzeni Adıyaman’a gitti bende oraya gitmek istedim. , ama yine deprem olur diye babam beni götürmedi.Bütün yollar ikiye ayrıldı.Bütün çocuklara üzüldüm.Bir çocuğa babasının öldüğünü söylemediler, orada çok ağladım. dedi.

germencikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu