Haber

MİT ve SMO, DEAŞ’lı teröristleri Barış Pınarı bölgesinde yakaladı

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) istihbarat ve harekat desteğiyle Suriye Milli Ordusu’na (SMO) bağlı yerel güvenlik güçleri tarafından Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesinde yürütülen operasyonlarda eylem hazırlığı yapan 3 DEAŞ’lı terörist yakalandı. ).

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT ve SMO’nun çalışmaları sonucunda Suriye’de terör örgütü DEAŞ bünyesinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren örgütsel unsurlar tespit edildi.

MİT’in istihbarat ve harekât takviyesiyle SMO’ya bağlı yerel güvenlik güçleri tarafından Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yürütülen operasyonlar sonucunda eylem hazırlığında bulunan 3 DEAŞ’lı terörist yakalandı.

Ayrıca 1 adet alev makinesi, 1 adet RPG roketatar, 2 adet motosiklet, 5 adet el bombası, 5 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet makarov silahı, 1 adet telsiz, 4 adet tanksavar RPG mühimmatı, 2 adet anti-worker RPG mühimmatı, 5 adet RPG itici gaz ve A çok sayıda şarjör ve mühimmat ele geçirildi.

MİT’in Suriye ve diğer bölgelerdeki terör kümelerine karşı Türkiye’ye yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüğü, Türkiye’nin DEAŞ, El Kural ve PKK gibi terör örgütleri arasında ayrım gözetmeden terörle mücadeleye devam ettiği belirtildi.

habergoynuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu