Haber

Polis ekipleri zehir tacirlerine geçit vermedi

Polis ekipleri zehir tacirlerinin geçmesine izin vermedi: Minibüsteki zulada paketli uyuşturucu bulundu

KONYA – Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hataları Şube Müdürlüğü ekiplerinin zehir tacirlerine yönelik yaptığı uygulamada, şüphe üzerine durdurulan araçtaki zuladan 71 modül halinde onlarca kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Konya Polisi, gençleri uyuşturucu uykusundan korumak için zehir tacirleri ve sokak satıcılarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Konya’ya şehir dışından girmek isteyen ve öncü arka tarzında hareket eden iki araç, polisin şüphesi üzerine uygulama noktasında durduruldu. Polis ekipleri tarafından hem otomobiller hem de minibüsler detaylı bir şekilde arandı.

Uyuşturucuyu saklamak için yapılan iç bölme polisin dikkatinden kaçmadı.

Minibüste yapılan aramalarda polis ekipleri, yolcu koltuğunun vidasının aşınmış olduğundan şüphelenerek önce yolcu koltuğunu söktü; sonra zehir satıcılarının özenle sakladığı ilaç paketlerine ulaştı. Zehir tacirleri tarafından yeniden paketlenerek gizli bölmeye yerleştirilen 71 modül halinde paketlenen ve “Skunk” adı verilen onlarca kilo uyuşturucu ele geçirildi.

33 kilo 500 gram uyuşturucu madde ele geçirildi, 5 zanlı tutuklandı

Narkotik ekiplerince yapılan aramalarda 71 adet kesiğe paketli toplam 33 kilo 500 gram kokarca madde, 60 gram esrar maddesi ve 1 adet pompalı tüfek ele geçirildi. Olayla ilgili minibüs ve otomobilde bulunan 5 zanlı gözaltına alınarak haklarında “Uyuşturucu Kullanmak” ve “Uyuşturucu Ticareti Yapmak” suçlarından işlem başlatıldı. 5 kişi, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. isimli zanlılar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu